1522
Pirmą kartą istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose paminėtas Bukovos šaltinis, tačiau žmonės tikriausiai žinojo ir naudojo mineralinį šaltinį jau daugelį šimtmečių anksčiau.
Pirmą kartą istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose paminėtas Bukovos šaltinis, tačiau žmonės tikriausiai žinojo ir naudojo mineralinį šaltinį jau daugelį šimtmečių anksčiau.
Į Karlovi Varus iš Italijos atvyksta kažkoks prekiautojas citrinomis Ottavio Mattoni. Jis įsikuria mieste, o vėliau čia veda ir pradeda savo verslą.
Specialistai pripažino Bukovos mineralinį vandenį, kaip tinkamą eksportui, ir į užsienį eksportuojami pirmieji moliniai buteliai. Kaimyniniame Kyselkos kaime pradedama praktikuoti kurortinį gydymą.
Monarchijoje buvo atidaryti trys filialai, kuriuose buvo prekiaujama Bukovo šaltinio vandeniu. Mineralinį vandenį arti savo namų galėjo gerti garbingi Vienos, Prahos ir Karlovi Varų gyventojai.
18 amžiaus pabaigoje į Vieną ir Budapeštą - du pagrindinius monarchijos centrus - per metus buvo įvežama apie 240 000 ąsočių vandens.
Wilhelmas Von Neubergas, naujas Kyselkos savininkas, žengė pirmosius žingsnius, kuriant vietinį kurortą. Čia jis pastatė restoraną, virš šaltinio pavėsinę ir keletą pėsčiųjų takų.
Kyselką aplanko įžymus svečias - Graikijos karalius Otto I. Jo asmeniniu prašymu į Atėnus buvo išsiųsta pirmoji 450 butelių mineralinio vandens siunta, o pagrindinis šaltinis nuo to laiko vadinamas karaliaus garbei suteiktu vardu - Otto.
Iki to laiko Kyselkos kurorte buvo užregistruoti 38 gydytis atvykę svečiai ir 7 324 kiti lankytojai.
Pelningą Kyselkos eksporto verslą iš Neubergo ponų išsinuomoja Karlovi Varuose gyvenantis italų kilmės tiekėjas ponas Heinrichas Kasparas Mattoni.
Dėl aukštos savo avndens kokybės Heinrichas Mattoni tampa Vienos imperatoriaus ir karaliaus rūmų mineralinio vandens tiekėju. Prasideda "auksinis" Kyselkos mineralinio vandens amžius.
Įkuriama „Mattoni“ Įkuriama bendrovė. „Mattoni“ mineralinis vanduo („Mattoniho Kysibelka“) tampa vienu žinomiausių mineralinių vandenų pasaulyje. Tokia sėkmė įkvėpė Mattoni iš grafo Czernino nusipirkti visą Kyselką ir įrengti ten maudyklas.
Mattoni pirmas įveda naujovę - stiklinius butelius su popierine etikete. Raudonas erelis etiketėje paimtas iš Mattoni šeimos herbo. Į užjūrio šalis tiekiami buteliai buvo sutvirtinti vielos tinkleliu.
Praėjus beveik penkiolikai metų, rūpianantis Kyselka, Heinricho Mattoni verslumo dėka Otto šaltinis tampa žinomiausiu gydomuoju šaltiniu pasaulyje.
Už pastangas rūpinantis imperatoriaus sveikata ir monarchijos reputacija visame pasaulyje Heinrichui Mattoni buvo suteiktas kilmingas ir paveldimas titulas "laisvas baronas Von Mattoni".
Kyselkoje pradeda veikti pirmasis geležinkelis, kuris sujungia ją su artimiausia apylinke Vojkovice. Taip padedami pagrindai vietos sanatorijai-kurortui suklestėti.
Tūkstantis aštuoni šimtai devyniasdešimt penktaisiais metais Kyselka sanatorijose užregistruoti 682 gydytis atvykę pacientai ir daugiau nei 36 000 kitų šaltinį vertinančių lankytojų.
Amžių sandūra. Kyselka yra prijungiama prie Europos geležinkelio tinklo, kuriuo iš Čekijos žemių ir užsienio į SPA atkeliauja daugybė svečių. Pasaulinėje parodoje Paryžiuje vietinis mineralinis vanduo yra apdovanojamas "Grand Prix".
Į KLESTINČIĄ SANATORIJĄ ATVYKSTA IR LANKYTOJAI IŠ UŽSIENIO. 1902 METAIS KYSELKOJE ILGALAIKIO GYDYMO PASLAUGOMIS NAUDOJASI IŠ VISO 11 RUSŲ, 1 ANGLAS, 1 ŠVEDAS, 1 SERBAS IR 15 AMERIKIEČIŲ.
SIEKIANT PLĖTOTI VERSLĄ KYSELKOJE, REIKIA KEISTI VERSLO MODELĮ, ATSIŽVELGIANT Į 20-OJO AMŽIAUS PRADŽIOS REALIJAS. ĮSTEIGIAMA HEINRICHO MATTONI AG, AKCINĖ BENDROVĖ.
METŲ GEGUŽĖS 14 DIENĄ MIRŠTA HEINRICHAS MATTONI. PER SAVO GYVENIMĄ JIS SUGEBĖJO PADIDINTI MINERALINIO VANDENS EKSPORTĄ NUO 240 000 IKI 10 MILIONŲ BUTELIŲ PER METUS IR PRISIDĖJO PRIE TO, KAD JIS TAPTŲ VIENU ŽINOMIAUSIU TO METO PREKIŲ ŽENKLU.
NEILGAI TRUKUS PO MATTONI MIRTIES BAIGIASI IR SANATORIJŲ "AUKSO AMŽIUS". DIDYSIS KARAS, EKONOMINĖ KRIZĖ IR ANTRASIS PASAULINIS KARAS BUVO PRIEŽASTIMI TO, KAD SANATORIJŲ IDILĖ VISA GALIA JAU NIEKAD NEGRĮŽO.
NET ANTROJO PASAULINIO KARO PABAIGA NETAPO NAUJA KYSELKOS KUURORTO PRADŽIA. IŠ KARTO PO KARO MINERALINĮ VANDENĮ GAMINANTI ĮMONĖ BUVO NACIONALIZUOTA IR TAPO ĮMONĖS "ZAPADOČESKA ZŘÍDLA" DALIMI.
VIETINĖJE ŠV. ONOS KOPLYČIOJE BUVO RASTA METALINĖ DĖŽUTĖ SU 1884 METAIS DATUOTAIS DOKUMENTAIS. TAI BUVO DOKUMENTAI, SKIRTI BŪSIMOMS KARTOMS - SANATORIJOS SVEČIŲ SĄRAŠAI, TO LAIKOTARPIO MONETOS ARBA STRAIPSNIAI APIE KYSELKĄ.
BENT MAŽAS TEIGIAMAS DALYKAS – BUVUSIO KURORTO BAZĖJE ĮKURIAMA VAIKAMS IŠ ŠIAURĖS VAKARŲ ČEKIJOS SKIRTA GYDYMO ĮSTAIGA, TURINTIEMS SVEIKATOS PROBLEMŲ DĖL NEIGIAMO APLINKOS POVEIKIO.
PO REVOLIUCIJOS ATSIRANDA NAUJA VILTIS – ĮMONĖ „ZÁPADOČESKÁ ZŘÍDLA“ SU NAUJAI PASTATYTU PILDYMO CECHU PERFORMUOJAMA Į „KARLOVARSKE MINERALINIUS VANDENIUS“. TAČIAU SANATORINIS GYDYMAS KYSELKOJE VISIŠKAI BAIGIASI.
ĮMONĖ PRIVATIZUOJAMA. NAUJU SAVININKU TAMPA ITALIJOS VERSLININKŲ ŠEIMA PASQUALE IR ĮMONĖ GRĮŽTA PRIE ČEKIŠKŲ-ITALIŠKŲ TRADICIJŲ. ŠEIMA IŠ ESMĖS MODERNIZUOJA MINERALINIO VANENDS IŠPILSTYMO GAMYKLĄ.
„MATTONI“ TAMPA OFICIALU TARPTAUTINIO PRAHOS MARATONO VANDENIU. TAI VIENA PIRMŲJŲ ĮMONĖS PARTNERYSČIŲ ĮMONĖS VEIKLOJE, SKIRTA POPULIARINTI SVEIKĄ GYVENIMO BŪDĄ ČEKIJOJE.
VĖL PRADĖTAS RENGTI MUZIKINIS KONKURSAS „ČEKIJOS LAKŠTINGALA“. NUO 1999 METŲ GARSIAUSIŲ ČEKIJOS DAINININKŲ VARDAI YRA NEATSIEJAMAI SUSIJĘ SU NAUJO GENERALINIO PARTNERIO "MATTONI" VARDU.
VYKSTA PIRMASIS NEALKOHOLINIŲ KOKTEILIŲ "MATTONI GRAND DRINK" MAIŠYMO KONKURSAS. LAIKUI BĖGANT JIS TAMPA OFICIALIU TOKIO POBŪDŽIO PASAULIO ČEMPIONATU.
"MATTONI" PATEIKIA RINKAI NAUJĄ AROMATIZIUOTO GAZUOTO MINERALINIO VANDENS ASORTIMENTĄ. PIRMASIS PREKYBOJE PASIRODĘS VANDUO BUVO CITRINŲ IR APELSINŲ SKONIO "MATTONI" VANDUO. ŠIANDIEN ĮMONĖ SIŪLO PLATŲ SKONIŲ ASORTIMENTĄ.
Itališkos šaknys ir siekis praturtinti patirtį buvo postūmis sukurti naujuosius „Mattoni“ stiklinius butelius, kurie buvo sukurti Italijos studijoje „Pinninfarina“ (kurioje, be kita ko, yra kuriamas ir „Ferrari“ automobilių dizainas).
MATTONI PRADĖJO REMTI PROGRAMĄ „KILNIOJO ERELIO GRĮŽIMAS Į ČEKIJOS RESPUBLIKĄ“. NUO HEINRICHO MATTONI LAIKŲ ERELIS YRA TRADICINIS ĮMONĖS SIMBOLIS IR KARTU GAMTOS APSAUGOS VEIKLOS SIMBOLIU.
„Mattoni“ PREKIŲ ŽENKLAS pažymi 140 metų sukaktį, kai Heinrichas Mattoni nusipirko Kyselkos žemes kartu su populiariu Otto šaltiniu – tai yra savo 140 metų jubiliejų.